Tesla Model Y Long Range AWD
By
Hvor vil du hente bilen?
Veiledende priser
Velg abonnement
Ønsker du å abonnere på bilen?
Kontakt ossSpesifikasjoner
Inkludert i alle abonnement
Behovet for biltype endrer seg både etter personlige preferanser og etter våre omgivelser, og som en del av vårt fleksible konsept kan du også bytte fleksbil underveis i abonnementet. Du kan bytte bil fra en måned til en annen og så mange ganger du vil i løpet av et år, men ikke flere ganger i løpet av en måned.
Våre abonnementer inkluderer 1250 km per måned. Dersom du trenger mer enn det, anbefaler vi å oppgradere ditt abonnement til forventet kjørelengde. Fleks tilbyr kjørelengde opp til 3000 i måneden. Kjørelengde kan endres i løpet av abonnementet dersom man ser at man trenger mer eller mindre enn det man opprinnelig forventet. Dersom du kjører mer enn du har bestilt, betaler du 3 kr per overkjørte kilometer. Overkjørte kilometer beregnes årlig eller ved innlevering for kortere abonnementsperioder.
Når tiden nærmer seg for å bytte hjul på bilen, vil Fleks invitere til hjulskift-dager. Du vil da få et utvalg av dager og tidspunkt som du kan velge mellom. Den som disponerer bilen vil få tilsendt innkallelse via e-post når den tid kommer. Da er det bare å møte opp hos vår dekkhotellpartner i din by. Hjulskift pleier å ta under 10 minutter før du kan kjøre videre. Vi oppbevarer de dekkene du bytter på Vianors dekkhotell.
Alle fleksere har Kilometer Rollover, som vil si at kilometerne du ikke bruker opp denne måneden blir med videre til neste. Med Fleks Bedrift regnes kilometer på årlig basis eller ved innlevering ved kortere abonnementsperioder. For eksempel, hvis man kjøper 2000 km per måned og har bilabonnementet i 3 måneder vil overkjørte kilometer kun være det man har kjørt over 6000 km ved innlevering.
Hos Fleks er service og veihjelp inkludert, så dersom servicelampen lyser eller det er noe er galt med bilen er det bare å kontakte Fleks. Dersom bilen skal på rutine service mens du har den, vil den som disponerer bilen få en e-post om servicetime når tiden er inne for det. Fleks gjennomfører, så langt det lar seg gjøre, service mellom abonnementsperioder.
Fleks har ansvar— og kaskoforsikring for alle bilene som inngår i tjenesten. For Fleks Bedrift er vår beste forsikring Fleks Pluss alltid inkludert.
Fleks Pluss:
Forsikringen er gyldig i Europa.
Egenandel ved skade er kr. 6.000,-. Egenandel ved glasskade er kr 2.500,-. Egenandel ved veihjelp er kr 600,-.
Tillatt med eget takstativ/utstyr.
Øvelseskjøring tillatt.
Fører under 23 år er tillatt.
Leiebil ved verkstedsopphold dekkes av forsikringen.
Om bilen
Tesla Model Y er laget for være så allsidig som en bil kan være. Bilen er allerede stor med alle baksetene oppe, men hver enkelt av disse tre setene kan legges ned individuelt for å tilpasse plassen etter ditt behov. Bilen er også utstyrt med Teslas elektriske firehjulsdrift, som justerer dreiemomentet til for- og bakhjulene digitalt. Dette gjør at bilen takler alle type kjøreforhold ypperlig. Modell Y har en potensiell rekkevidde på 533 kilometer (WLTP), noe som gjør at familien trygt kan legge ut på lange turer uten å måtte bekymre seg for å måtte lade.
Tesla Model Y har alt av tekniske finesser du forventer av en bil i toppklassen i dag. Inne i bilen finner du en svær 15 tommer stor touchskjerm som styrer det meste, og trådløse ladeplater til telefonen din. Den er også utstyrt med kameraer som gjør at du kan se samtlige 360 grader rundt bilen.
Skulle du trenge å lade på veien, så har du med Tesla også mulighet til å benytte deg av deres 124 Supercharger-stasjoner i Norge. På disse kan du lade opp bilen til opptil 241 kilometer på 15 minutter.
Rekkevidden på våre elbiler er hentet fra produsentenes egne tall. Disse er oppgitt etter WLTP-standarden, som er den mest brukte standarden for å forklare rekkevidden til elbiler. Faktisk rekkevidde vil variere basert på flere faktorer, blant annet kjøremodus, kjørestil, tidligere kjøremønster, innvendig energibruk (eks. AC), dekk og underlag. Forventet rekkevidde vil også reduseres av lavere temperaturer, spesielt i vinterhalvåret. Vist rekkevidde i dashbordet må derfor regnes som et estimat.
Om abonnementet
Bilabonnement er en mer fleksibel måte for bedrifter å ha bil på. Hos Fleks får du som bedrift friheten til å velge biltype, antall biler og lengde på abonnementet med levering helt ned til 3 dager etter bestilling. Et bilabonnement gir deg også friheten til å bytte bil og endre kjørelengde når behovet endrer seg. Full oversikt over biler, kostnader og administrasjon er samlet på en side og faktureres samlet en gang per måned. Fleks gir deg med andre ord det navnet vårt lover: Fleksibilitet.
Ikke inkludert
Bompenger blir automatisk registrert når du kjører igjennom gjennom en bom. Bompasseringer etterskuddsfaktureres hver måned etter faktisk forbruk. Oversikt over alle passeringer finner du i oversikten på bedriftens administrasjonsside.
Drivstoff og lading kommer i tillegg og betales separat når du fyller opp tanken eller lader opp bilen. Ladekabler følger med bilen.
Den som disponerer bilen har selv ansvaret for å betale for parkering eller parkeringsgebyr, hvis det skulle dukke opp. Dette kommer utenom månedsbeløpet. Vi har ingen parkeringsplasser dedikert til fleksbiler per nå.